Erkekler Yazları Nasıl Giyinmeli?

0 yorum

Yazın yakıcı sıcakların altında herkes üzerinde rahat ve sıcaklardan etkilemeyecek parçalar taşımak ister. Güneşin UVA ve UVB olarak isimlendirilen zararlı ışınları insan sağlığı için oldukça tehlikelidir. Cildin kuruması, erken yaşlılık ve hatta kansere kadar birçok zararı olan bu ışınlar için SPF koruyucu özelliği bulunan güneş kremleri uygulanması gerekiyor. Bu ışınlardan korunmanın diğer yolu da yazları ince ve vücudu büyük ölçüde kapatan kıyafetler tercih etmemizdir.

Renk Seçimi

Yaz günlerinde seçeceğimiz kıyafetler için renk tercihi de son derece önemlidir. Bir çoğumuz modaya veya tamamen kendi TARZIMIZA uygun renkleri dört mevsim taşıyoruz. Bazılarımız yaz günlerinde bile koyu renklerden vazgeçmek istemiyor. Ancak söz konusu sıcaklık ve zararlı güneş ışınları olunca açık renkleri seçmeliyiz. Açık renkler güneş ışınlarını yansıtarak cildinizi koruyacaktır. Koyu renkler ise güneş ışınlarını emdiğinden sıcaklığı çok daha yüksek hissettirecektir. Bu nedenle mutlaka açık renkler tercih edilmeli.

Kumaş Türü

Yaz kıyafetlerimizi seçerken dikkat etmemiz gereken diğer önemli konu kumaşın türüdür. Yazın yakıcı sıcaklıkları terlemenin artmasına neden oluyor. Bu nedenle kumaş türü olarak mutlaka pamuklular, ketenler, tencel ya da bambu kumaşlar tercih edilmeli. Pamuklu kumaşlar terini emerek hızla buharlaşmasını sağlıyor ve seni rahatlatıyor. Sentetik kumaşlarsa bunun tam tersi olarak teri minimum seviyede emiyor. Bu nedenle sentetik kumaşlardan da uzak durmak gerekiyor.

Kısa not olarak şapkanın önemini de yaz ayları için vurgulamak gerekiyor. Geniş siperli ŞAPKALAR başının üst kısmını koruyacağı gibi yüzünü de koruyacağından oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda kıyafetlerinizle ve TARZINIZA uygun olarak alacağınız şapkalar şık bir AKSESUARA dönüşecektir. KOMBİNE katacağınız diğer önemli aksesuar ise GÜNEŞ GÖZLÜĞÜDÜR. Sağlığınız için de oldukça yararlı olan bu aksesuarın sahtelerinden kesinlikle kaçınmalısınız. Sahte GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ gözünüzü korumaktan çok bozacaktır.

 

www.ablukaonline.com sitemizde ERKEKLERİN yaza dair ihtiyacı olan tüm ürünler (T-SHİRT KOLSUZ T-SHİRT, OVERSİZE GÖMLEKLER, PANTOLON, ŞORT, EŞOFMAN TAKIMLARI, ŞAPKA, ve TERLİK) mevcuttur. Her ürünümüz kaliteli ve ödenen ücretine değecek niteliktedir. Göz atmanızı rica ederiz.

 

 

 

SOKAK GİYİMİ genel olarak genç erkekler tarafından tercih edilmektedir. 18-35 yaş arası erkekler, bol ve rahat giyinmeye özen gösterirler. Bu nedenle de sokak giyim daha çok genç erkeklere hitap eder. Zira STYLE TARZI, hip hop ve caz gibi müzik türlerinden esinlenen tarzlar arasındadır. Yani sokak stili giyimde bol kıyafetler oldukça fazladır.

Stili Giyim Hakkında

Sokak MODASI; yaratıcılığın, serbestliğin ve renk uyumunun bir arada yer aldığı bir GİYİM TARZIDIR. SOKAK STİLİ GİYİMDE, kendinize has bir KOMBİN oluşturabilir ve tarzınızı sokağın atmosferiyle bütünleştirebilirsiniz. Hem kadın hem de ERKEK SOKAK GİYİM TARZLARI bulunmaktadır. Bu nedenle SOKAK GİYİM, her cinsiyete ve yaşa göre uygun KOMBİNLERE sahiptir. Kendini sokağa yakın hisseden herkes, sokağın havasına ve tarzına uygun olarak giyinebilir.

Sıradan ve OVERSİZE GİYİNMEYİ sevenler için oldukça sempatik tarzlardan birisi olan SOKAK GİYİM, kişinin kendine yakışanı giymesidir. Kurumsal kurallara bağlı olmayan sokak giyimde her türlü parçayı değerlendirebilirsiniz. Bu nedenden dolayı ekonomik bir GİYİM TARZIDIR ve her bütçeye uygun şekilde sokak giyim tarzı yakalanmaktadır.

GİYİM KOMBİNLERİ

SOKAK GİYİMİ, her yaşa ve cinsiyete yakışan bir GİYİM TARZIDIR. Daha çok ERKEK GİYİM TARZINA uygun olan sokak giyim, mevsimsel olarak farklı kombinlere sahiptir. SOKAK GİYİMİN de kendine has kuralları bulunmaktadır.

T-SHİRTLERSOKAK  MODASININ temel yapı taşları gibidir. Aynı zamanda bol seçenek barındırması sayesinde her zevke uygun T-SHİRT bulmak kolaydır. Özellikle de İLKBAHAR ve YAZ mevsimlerinde sadece T-SHİRT ile sokak MODASINA uygun bir STİL yakayalabilirsiniz. İLKBAHAR ve YAZ KOMBİNLERİ olarak beyaz veya koyu gri kapri üzerine beyaz rengin ağırlıkta olduğu bir T-SHİRT deneyebilirsiniz. Ek olarak beyaz veya siyah sneakers ayakkabı modelini de seçerek basit bir SOKAK STİLİ GİYİM KOMBİNİ oluşturabilirsiniz.

 Sonbahar ve kış mevsimlerinde ise daha kalın giyinmek gerekir. Fakat kalın giyinmek, sokak stiline aykırı değildir. Renkli SWEATSHİRT üzerine deri CEKET, bağcıklı bir bot ve YIRTIK JEANS ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Ek olarak kombine uygun KOLYE ve ŞAPKA ile SOKAK STİLİNİ oluşturabilirsiniz.

Giyim Aksesuarları

 Aksesuarlar, sokak giyim kombinleri için olmazsa olmazdır. ERKEK SOKAK GİYİM kombinlerinde CAP tarzı ŞAPKALARI , SWEATSHİRTLER ile en sık kombin edilen ŞAPKA çeşitlerindendir.

Şapkalar kadar GÖZLÜKLER de SOKAK STİLİ GİYİMDE önem arz etmektedir. Geniş çerçeveli gözlükler, her iki cinsiyet için de sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle de YAZ aylarında ayna güneş gözlükleri gerçekten gizemli ve havalı bir görünüm oluşturmaktadır. KOLYELER ise SALAŞ giyinmeyi seven erkekler için mutlaka tercih edilmesi gereken aksesuarlardandır. Beyaz giyinmeyi seven erkekler, altın görünümlü KOLYELERLE şık bir kombin oluşturabilir.

Saat ve YÜZÜK gibi AKSESUARLAR ise SOKAK STİLİNE bir nebze daha uzak aksesuarlardır. Ancak kullanılamaz diye bir kural yoktur. Dediğimiz gibi SOKAK GİYİM, özgürlüğü savunan giyim tarzlarının başında gelmektedir.

www.ablukaonline.com sitemizde SOKAK STİLİNE dair binlerce parça bulunmaktadır. Göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

Kıyafetler, insanların psikolojini yansıtan eşyalar arasındadır. Birisinin giymiş olduğu KIYAFET seçimine göre; çekingen, girişken, haraketli, durgun ve benzeri durumlar ortaya çıkartılabilir. Kendinizi ifade etmek istediğiniz zaman giyinmeyi bir fırsat olarak değerlendirebilir ve kişiliğinizi gösterebilirsiniz. KIYAFET seçimleri tabii ki çeşitli durumlara göre belirli sınırlamalarla yapılmalıdır. Örneğin vücut tipine göre kıyafet seçimi; bireye yakışacak türde seçim yaptığı için şık görünmesini bu sayede özgüvenli olmasını sağlayacaktır.

 

Amacına Göre Kıyafet Seçin

Kıyafet seçiminde en önemli unsur amaçtır. Gidilen ortam, zaman kıyafeti etkileyen diğer önemli unsurlardır. Şık olunması gereken yerde şık, resmi olunması gereken yerde resmi ve  rahat olunması gereken yerlerde de rahat olunmalıdır. Yanlış tercihler sizin psikolojik durumunuzu (içe kapanıklılık, utanç vb.) önemli ölçüde etkiler. Gülünç duruma düşmemek için amacına göre KIYAFET seçmeye çalışınız.

Smart Casual: Gündelik giyim tarzını ifade eder. Genellikle şık, rahat ve gündelik parçalardan oluşur. Bu gündelik giyim tarzına birkaç özel aksesuar ekleyerek özel günlerde giyilecek bir kombin de elde edebilirsiniz. Eğer bu türde kıyafet parçaları arıyorsanız Abluka Online web sitesine erişim sağladığında zengin ürün çeşitleri arasında kaybolup uygun filtrelerle bütçenize en uyan parçayı saniyeler içinde satın alabilirsiniz.

  

Vücut Tipine Göre KIYAFET Seçin

Vücut tipine göre KIYAFET seçimi yapmak çok önemlidir. Bunun için öncelikle bireyin kendi vücudunu tanıması gereklidir. Seçilen kıyafetler vücudunuzun kusurlarını kapatabildiği gibi yanlış tercihlerle daha çok kusurları ortaya çıkarabilirsiniz. Tercih yaparken vücudunuz iyi yönlerini ortaya çıkarmaya dikkat etmelisiniz. Örneğin kısa boyluysanız kalın tabanlı ayakkabılar seçmeye çalışın. 

 

 

 

Kalitenin Önemi: Herkes kıyafetinin kaliteli olmasını ister fakat çoğu zaman kıyafet içindeki o küçük etiketi incelemeden satın alır. Kıyafetin KALİTELİ olup olmadığını o küçük etiketlerden anlayabiliriz. O etiketin üzerinde yazan yıkama talimatlarını uygulamakta aldığımız ürünün uzun ömürlü olup olmamasında büyük rol oynar.

Sağlıklı Kumaşlar: Pamuk, ipek, kadife, viskon gibi geleneksel ve sağlıklı kumaşlar tercih etmelisiniz.

Zararlı Kumaşlar: Polyester, polyemid gibi yapay ya da petrol türevi olan  potansiyel kanserojen maddeler içeren kumaşlardan uzak durunuz.

Esnek Kumaşlar: Elestan veya halk dilindeki adıyla likra kumaşlara esneklik verir. Her kıyafette likra ideal olmalıdır. Buna da bir miktar önem vermeliyiz çünkü yanlış likra oranı da vücudunuzu olduğundan daha iri gösterebilir. Örneğin kusurlarınızı örtmek için aldığınız bol likralı dar bir Pantolon sizin daha da kilolu gözükmenizi sağlayacaktır.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler:  Kıyafet seçimi yaparken; nasıl dikildiğine, dikkat çeken detalaylara, vücut tipinize uygun olup olmadığına, sade mi abartılı mı olduğuna, kusurlarınızı örtüp örtmediğine bakarak almayı tercih edin. Daha sonra ise kullanım amacına göre seçmelisiniz.

Örneğin: Boydan çizgili kumaşları uzun gözükmek isteyen bireyler, yandan çizgili kumaşları ise iri gözükmek isteyen kişiler tercih edebilir. Bunlar sadece optik ve görsel hileler ile ilgilidir.

 

 

 

Aksesuar & Ayakkabı Uyumuna Göre Kıyafet Seçimi

Aksesuar Tanımı Altına Giren Ürünler: SAAT, BİLEKLİK, KOLYE, KÜPE, KOL ÇANTASI, EVRAK ÇANTASI, GÖZLÜK, KEMER...

Kilolu kişilerin iri aksesuarlardan, zayıf kişilerin ise ufak aksesuarlardan kaçınması gerekir. Ayrıca ayakkabının, aksesuarların ve çantanın aynı renklerde olması estetiklik açısından isabetli bir tercih olacaktır. Aksesuarlar doğru kullanıldığı takdirde kombininize önemli ölçüde şıklık ve kalite katan tamamlayıcıları olacaktır.

Kalitesiz aksesuarlar ise vücudunuza çeşitli zararlar verebilir. Örneğin Kalitesiz metaller, alüminyum ve nikel içeren takıları kolye olarak kullanıldıklarında; egzama, mantar ve cilt ödemlerinin ortaya çıkmasını sebep olur. Özellikle nikel maddesine alerjisi olan kişiler bu süreçleri, sahte takıları kullandıktan sonra 24 saat içerisinde yaşar.

www.ablukaonline.com sitemizden kaliteli, son derece şık ve uygun bütçeli olan kıyafetlere, aksesuarlara anında ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

Kıyafet hileleri yapabilmek için öncelikle vücut tipimizi iyi bilmek gerekir. Vücut tipleri zayıftan şişmana doğru sıraladığımızda ektomorf, mezomorf, endomorf isimlerini alır.

Eğer normalden iri bir vücuda (endomorf) sahipseniz, sizi daha zayıf ve uzun gösterecek kıyafetler seçmeniz gerekecektir. Yanlış seçimler sizi olduğunuzdan daha da iri gösterip kötü bir görüntü çizdirebilir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde parçalar seçmeniz önem arz etmektedir. Örneğin boyuna çizgili ve hafif bol T-SHİRTLER, GÖMELKLER, SWEATSHİRTLER göbekli insanları kamufle etmede önemli bir hiledir.

Eğer normalden daha zayıf bir vücuda (ektomorf) sahipseniz, sizi olduğundan daha yapılı ve iri gösterecek kıyafetlere başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde çok zayıf bir görüntü çıkarırsınız ortaya ve bu da özgüveninizi zedeleyip çevrenize "güçsüz" imajı verirsiniz. Örneğin düz bir T-SHİRT üzerine önünü açık bırakacak şekilde giydiniğiz bir gömlek veya ceket sizin daha da iri görünmenize yardımcı olacaktır.

Eğer ideal olarak kabul edilen bir vücuda (mezomorf) sahipseniz, zaten yapılı ve çekici bir vücudunuz olduğundan (abartıya kaçılmadığı müddetçe)  ne giyseniz yakışacaktır. Yinede birey hangi vücut tipinde olursa olsun ufakta olsa kıyafet hilelerine başvurmanın yararı vardır.

Yukarıda bahsedilen giyim hilelerindeki tüm parçaları Abluka Online isimle web sitemizde son derece zengin ürün çeşitleriyle (ÜST GİYİM, ALT GİYİM, TAKIM,, AKSESUAR) rahatlığa ve şıklığa siz de sahip olun.

 

Doğru Kalıpta Kıyafet Seçimi Yapmak

Bol Kalıp Ürünler: Genellikle zayıflar ve uzun boylular tercih edip ideal görüntüye sahip olmaya çalışabilirler. BOL KALIP ÜRÜNLER kusur örtücü ve dengeleyici ürünlerdir.

Dar Kalıp Ürünler: Standart boy ve kiloya sahip olan kişilerin kullanabileceği ürünlerdir. Kısa boylular ise Pantolonu kısa seçmemek ya da üst giyimdeki parçaları uzun seçmemek gibi çeşitli detaylara dikkat ederek istedikleri görüntüyü elde edebilirler.

www.ablukaonline.com sitemizin alt giyimi bölümünde dar ve bol kalıptaki rahatlığı ve şıklığı bir arada barındıran PANTOLONLAR, EŞOFMANLAR, ŞORTLAR günümüz MODA anlayışını yakından takip eden tasarımcılar tarafından tasarlanmıştır. Kaliteli kumaşlarıyla ödediğiniz ücreti sonuna kadar hak edeceğinden eminiz.

Yorum Bırak

Tüm yorumlar yayına girmeden önce kontrol edilmektedir
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.
Başarıyla abone oldunuz!
ico-collapse
En Son Gezilenler
ic-cross-line-top
Başa Dön
ic-expand
ic-cross-line-top