Kaliteli ve Doğru Nitelikte Kıyafet Seçimi

0 yorum

Kalitenin Önemi: Herkes kıyafetinin kaliteli olmasını ister fakat çoğu zaman kıyafet içindeki o küçük etiketi incelemeden satın alır. Kıyafetin kaliteli olup olmadığını o küçük etiketlerden anlayabiliriz. O etiketin üzerinde yazan yıkama talimatlarını uygulamakta aldığımız ürünün uzun ömürlü olup olmamasında büyük rol oynar.

Sağlıklı Kumaşlar: Pamuk, ipek, kadife, viskon gibi geleneksel ve sağlıklı kumaşlar tercih etmelisiniz.

Zararlı Kumaşlar: Polyester, polyemid gibi yapay ya da petrol türevi olan  potansiyel kanserojen maddeler içeren kumaşlardan uzak durunuz.

Esnek Kumaşlar: Elestan veya halk dilindeki adıyla likra kumaşlara esneklik verir. Her kıyafette likra ideal olmalıdır. Buna da bir miktar önem vermeliyiz çünkü yanlış likra oranı da vücudunuzu olduğundan daha iri gösterebilir. Örneğin kusurlarınızı örtmek için aldığınız bol likralı dar bir pantolon sizin daha da kilolu gözükmenizi sağlayacaktır.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler:  Kıyafet seçimi yaparken; nasıl dikildiğine, dikkat çeken detalaylara, vücut tipinize uygun olup olmadığına, sade mi abartılı mı olduğuna, kusurlarınızı örtüp örtmediğine bakarak almayı tercih edin. Daha sonra ise kullanım amacına göre seçmelisiniz.

Örneğin: Boydan çizgili kumaşları uzun gözükmek isteyen bireyler, yandan çizgili kumaşları ise iri gözükmek isteyen kişiler tercih edebilir. Bunlar sadece optik ve görsel hileler ile ilgilidir.

 

Aksesuar & Ayakkabı Uyumuna Göre Kıyafet Seçimi

Aksesuar Tanımı Altına Giren Ürünler: Saat, bileklik, kolye, küpe, kol çantası, evrak çantası, gözlük, kemer...

Kilolu kişilerin iri aksesuarlardan, zayıf kişilerin ise ufak aksesuarlardan kaçınması gerekir. Ayrıca ayakkabının, aksesuarların ve çantanın aynı renklerde olması estetiklik açısından isabetli bir tercih olacaktır. Aksesuarlar doğru kullanıldığı takdirde kombininize önemli ölçüde şıklık ve kalite katan tamamlayıcıları olacaktır.

Kalitesiz aksesuarlar ise vücudunuza çeşitli zararlar verebilir. Örneğin Kalitesiz metaller, alüminyum ve nikel içeren takıları kolye olarak kullanıldıklarında; egzama, mantar ve cilt ödemlerinin ortaya çıkmasını sebep olur. Özellikle nikel maddesine alerjisi olan kişiler bu süreçleri, sahte takıları kullandıktan sonra 24 saat içerisinde yaşar.

www.ablukaonline.com sitemizden kaliteli, son derece şık ve uygun bütçeli olan kıyafetlere, aksesuarlara anında ulaşım sağlayabilirsiniz

Yorum Bırak

Tüm yorumlar yayına girmeden önce kontrol edilmektedir
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.
You have successfully subscribed!
ico-collapse
En Son Gezilenler
ic-cross-line-top
Başa Dön
ic-expand
ic-cross-line-top