Kıyafet Seçimi Neden Önemli?

0 yorum

Kıyafetler, insanların psikolojini yansıtan eşyalar arasındadır. Birisinin giymiş olduğu kıyafet seçimine göre; çekingen, girişken, haraketli, durgun ve benzeri durumlar ortaya çıkartılabilir. Kendinizi ifade etmek istediğiniz zaman giyinmeyi bir fırsat olarak değerlendirebilir ve kişiliğinizi gösterebilirsiniz. Kıyafet seçimleri tabii ki çeşitli durumlara göre belirli sınırlamalarla yapılmalıdır. Örneğin vücut tipine göre kıyafet seçimi; bireye yakışacak türde seçim yaptığı için şık görünmesini bu sayede özgüvenli olmasını sağlayacaktır.

 

Amacına Göre Kıyafet Seçin

Kıyafet seçiminde en önemli unsur amaçtır. Gidilen ortam, zaman kıyafeti etkileyen diğer önemli unsurlardır. Şık olunması gereken yerde şık, resmi olunması gereken yerde resmi ve  rahat olunması gereken yerlerde de rahat olunmalıdır. Yanlış tercihler sizin psikolojik durumunuzu (içe kapanıklılık, utanç vb.) önemli ölçüde etkiler. Gülünç duruma düşmemek için amacına göre kıyafet seçmeye çalışınız.

 

Smart Casual: Gündelik giyim tarzını ifade eder. Genellikle şık, rahat ve gündelik parçalardan oluşur. Bu gündelik giyim tarzına birkaç özel aksesuar ekleyerek özel günlerde giyilecek bir kombin de elde edebilirsiniz. Eğer bu türde kıyafet parçaları arıyorsanız Abluka Online web sitesine erişim sağladığında zengin ürün çeşitleri arasında kaybolup uygun filtrelerle bütçenize en uyan parçayı saniyeler içinde satın alabilirsiniz.

 

Business Casual: Gündelik giyim tarzının iş ortamına yansımış hali yani daha resmi bir hava katılmıştır. Sıkı giyim kurallarının olmadığı iş ortamlarında daha fazla rastlanır.

Business Fortmat Nedir? : Resmi iş giyimidir. Genellikle resmi devlet  kurumları, resmi iş yerleri, bazı şirket ve firmalarda kullanır. Bu türde gömlekler, ceketler, bol pantalonlar ve kombini tamamlayan önemli aksesuarlar kullanılır.

 

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçin

Vücut tipine göre kıyafet seçimi yapmak çok önemlidir. Bunun için öncelikle bireyin kendi vücudunu tanıması gereklidir. Seçilen kıyafetler vücudunuzun kusurlarını kapatabildiği gibi yanlış tercihlerle daha çok kusurları ortaya çıkarabilirsiniz. Tercih yaparken vücudunuz iyi yönlerini ortaya çıkarmaya dikkat etmelisiniz. Örneğin kısa boyluysanız kalın tabanlı ayakkabılar seçmeye çalışın. Tam tersi eğer boyunuzu

Yorum Bırak

Tüm yorumlar yayına girmeden önce kontrol edilmektedir
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.
You have successfully subscribed!
ico-collapse
En Son Gezilenler
ic-cross-line-top
Başa Dön
ic-expand
ic-cross-line-top